The Strain – mocny serial o wampirach

The Strain – Nadchodzi wampirza apokalipsa! Prawieczny mistrz wampirów rozsiewa ziarno swego zła, by przejąć władze nad światem. The Strain prezentuje zupełnie inne spojrzenie na wampiry. W serialu mamy do czynienia z istotami zarażonymi pasożytem, którego żródłem jest mistrz, starodawny wampir obdarzony ogromną mocą, którego świadomość kieruje rzeszą zarażonych istot pozbawionych własnej woli, zredukowanych do krwiożerczych pijawek.

Serial obfituje w wielu świetnych bohaterów, wśród których na uwagę na pewno zasługują profesor Abraham Setrakian – łowca wampirów, Dr Ephraim Goodweather – naukowiec od chorób zakażnych, Thomas Eichorst – były strażnik obozu koncentracyjnego przemieniony w wampira i obdarzony świadomością i wiele innych ciekawych postaci, które przyciągają uwagę i są ogromnym atutem serialu.

Opinia Straszne Horrory

The Strain jest dosyć brutalnym widowiskiem, jest w nim wiele scen przemocy, krwawych walk i odrażających scen wysysania krwi przez wygłodniałe wampirze bestie. Nie brak też w serialu tajemnic przyciągających uwagę, ciekawych retrospekcji i akcji od której trudno się oderwać. Jedyną wadą filmu może być trochę kiczowate przedstawienie postaci mistrza i mało realistyczny rozwój apokalipsy, ale są to szczegóły na które warto przymknąć oko, by w pełni zaangażować się w mroczny świat wampirzej zagłady.
Serial The Strain jest na pewno pozycją godną polecenia dla każdego fana horrorów o wampirach.  Możemy liczyć na 4 sezony trzymającego w napięciu serialu.

Zwiastun serialu The Strain – Wirus