Ksiądz – Priest – krwawa wojna z wampirami

Ksiądz (Priest) – W alternatywnym świecie ludzie przez wieki toczyli krwawe, wyniszczające wojny z wampirami, które doprowadziły do zniszczenia planety. Pokonane wampiry zostały zepchnięte do rezerwatów. Ludzkość zgromadzona w wielkich i zatłoczonych, a także potężnie ufortyfikowanych miastach znajduje się pod całkowitą władzą kościoła. Zasłużeni w wojnie z wampirami księża wojownicy zostali odsunięci na margines. Jeden z najlepszych żołnierzy kościoła otrzymuje informację, że jego najbliższa rodzina żyjąca na radioaktywnych pustkowiach została zmasakrowana przez kwiożercze bestie. Ksiądz zostaje postawiony przed dylematem, czy złamać zasadę poszłuszeństwa kościołowi i ruszyć na pomoc porwanej bratanicy, czy pozostać wiernym złożonym ślubom.

Opinia Straszne Horrory

W mrocznym postapokaliptycznym świecie czają się potężne bestie, które niosą śmierć i zniszczenie. Jedyną nadzieją jest święty kościół, który czuwa nad światem. Ludzie stłoczeni w pokrytych smogiem miastach egzystują w nędznych warunkach pod nieustanna kontrolą władz kościelnych.
Ksiądz to doskonały horror, w którym akcja toczy się bardzo dynamicznie. Nie brakuje w nim krwawych scen walki z wampirami, bezwzględnymi bestiami z piekła rodem, szybkimi i zabójczymi dla zwykłych ludzi. Jednocześnie nie brak w tym horrorze klimatu grozy, gra aktorów jest przekonująca, a film nie jest tylko bezmyślną bijatyką.
Film wzorowany na koreańskim komiksie jest również godny polecenia dla wszystkich fanów filmów o tematyce postapokaliptycznej – półpustynny zniszczony świat, małe miasteczka rodem z dzikiego zachodu, bezprawie i nocne stworzenia wampiry. grasujące w ciemnościach

Zwiastun filmu Ksiądz (Priest)