28 dni póżniej czyli zombie apokalipsa

28 dni później (28 days later) – Młody mężczyzna Jim budzi się ze śpiączki w opuszczonym, zdewastowanym szpitalu w Londynie. Świat, który znał przestał istnieć. Opustoszałe ulice i wszechogarniająca cisza są dowodem, że główny bohater albo postradał zmysły albo stało się coś niewytłumaczalnego, a zarazem potwornego. Rzeczywistość okazuje się gorsza niż nagorszy koszmar. Cywilizacja upadła zmieciona z powierzchni ziemi przez zabójczy wirus, który zmienił ludzi w ogarnięte szałem potwory. Nieliczni ocalali codziennie prowadzą rozpaczliwą walkę o przetrwanie. W obliczu totalnej zagłady nie tylko oszalałe z agresji zombie są zagrożeniem, na ocalałych czyha także najgrożniejszy na ziemi drapieżnik, drugi człowiek.

Opinia Straszne Horrory

28 dni póżniej to kapitalny film dla wszystkich fanów kina postapokaliptycznego. Wizja opuszczonego świata, zniszczonej cywilizacji została przedstawiona bardzo realistycznie i przekonywująco. Film przez cały czas trzyma w napięciu. Dla miłośników zombie nie zabraknie w nim krawych walk o przetrwanie z potworami, które znacząco różnią się od tych znanych z innych filmów o podobnej tematyce. Zarażone wirusem agresji bestie poruszają się szybko, są wręcz naładowane morderczą furią, co sprawia, że są przerażającym przeciwnikiem dla ocalałych z zagłady.
28 dni póżniej to ambitny, trzymający w napięciu horror, który jest świetną, godną polecenia propozycją dla fanów filmów grozy.

Zwiastun filmu 28 dni póżniej