Byzantium nastrojowy film o wampirach

Byzantium to film o wampirach, a właściwie wampirzycach stworzony przez reżysera Wywiadu z Wampirem Neila Jordana. Dwie wampirzyce ukrywają się przed ścigającym je wampirzym bractwem. Clara od wieków zarabia w jeden sposób – sprzedając swoje ciało. Eleanor jest wampirzą nastolatką o melancholijnym usposobieniu, zatopioną w rozmyślaniach o przeszłości. Eleanor zmaga się z pustką swojej egzystencji i z bolesną wręcz samotnością rozpaczliwie poszukując towarzysza, któremu mogłaby opowiedzieć swoją historię.

Opinia Straszne Horrory

Film o dwóch wampirzycach jest bardzo wciągającą historią, która urzeka swoim melancholijnym klimatem, przekonywującą gra głównych aktorek oraz orginalnym przedstawieniem wampiryzmu. Wampirzyce nie są istotami obdarzonymi specjalnymi zdolnościami, ani też nieludzkimi demonami, są raczej istotami, które dzięki piciu krwi zdobyły nieśmiertelność, ale poza tym niczym nie odróżniają się od ludzi. Swój wampirzy dar otrzymały w orginalny sposób, niespotykany w innych filmach. Zostały obdarowane nieśmiertelnością w zamian za własne życie przez upiora mieszkającego na zapomnianej wyspie.
Film Byzantium należy zdecydowanie do kategorii horrorów, które nie przestraszą żadnego widza, choć zdarzają się w nim sceny o makabrycznym zabarwieniu. Z pewnością jest to bardzo ciekawie opowiedziana historia o wampirach, która potrafi wzbudzić ogromne zainteresowanie.

Zwiastun filmu Byzantium