Serial o wampirach i wilkołakach Hemlock Grove

Hemlock Grove to mroczny, pełen tajemnic serial o wampirach – nazywanych w serialu upirami mogącymi żyć za dnia oraz o ludziach zmieniających się w czasie pełni w wilki, czyli wilkołakach. W serialu pojawiają się także stwory rodem z innych horrorów jak choćby przypomianająca Frankensteina siostra jednego z głównych bohaterów. Nie braknie w nim też różnych takich motywów z filmów grozy jak genialny, bezwzględny naukowiec, eksperymenty biologiczne, cygańskie wróżki i wiele innych.
Hemlock Grove nie jest na pewno podobny do innych seriali o wampirach popularnych w ostatnim czasie. Panuje w nim ciężka, specyficzna atmosfera, film posiada swój własny klimat, który można pokochać i obejrzeć wszystkie odcinki z zapartym tchem, ale można także zniechęcić się faktem, że większość wątków rozwija się powoli i nie do końca wiadomo, kto jest kim w filmie. Dla fanów horrorów na pewno ciekawy będzie sposób przedstawienia wilkołaków, a zwłaszcza przerażająca przemiana w bestię. Wampiry w serialu są istotami, potężnymi, bezwzględnymi, skrzętnie ukrywającymi swoją tożsamość, z trudem panującymi nad żądzą krwi.
Hemlock Grove to serial, któremu zdecydowanie warto dać szansę i zagłębić się w niepokojącą atmosferę małego amerykańskiego miasteczka, w którym w ukryciu czyhają bezwględne istoty, dla których życie i śmierć ma zupełnie inny wymiar.

Zwiastun pierwszego sezonu Hemlock Grove