Jesteśmy Nocą – Nienasycone – Wir sind die Nacht

Jesteśmy Nocą (Wir sind die Nacht) to niemiecki film o wampirach znany także pod innym alternatywnym polskim tytułem Nienasycone. Film opowiada o współczesnych wampirach, a właściwie wampirzycach żyjących w Berlinie.
Główną bohaterką filmu jest Lisa. Młoda, sfrustrowana życiem dziewczyna funkcjonuje w szarej, ponurej rzeczywistości blokowiska zarabiając na życie drobnymi kradzieżami. Mieszka w obskurnym mieszkanku z obojętną, zniszczoną codziennością matką. Pewnej nocy trafia do klubu, gdzie odbywa się upojna impreza, tam spotyka wampirzyce, która odmieni jej egzystencję. Zmieniona w wampira zostaje adoptowana do grupy dekadenckich wampirzyc, które wypełniają swoją wieczność luksusem, seksem i używkami. Człowieczeństwo Lisy wciąż żywe w wampirzym ciele zostaje wystawione na ciężką próbę.

Opinia Straszne Horrory
Jesteśmy Nocą trudno uznać za przerażający horror raczej za dramat z elementami grozy. Jest to jednak dobry film, trzymający w napięciu, opowiadający ciekawą historię z dobrą grą aktorów. Film o gangu wyuzdanych, dekadenckich wampirzyc, które bawią się swoich i innych losem jest pozycją godną polecenia dla wszystkich miłośników wampiryzmu. Szczególną uwagą warto zwrócić na doskonale przedstawioną przemianę głównej bohaterki w wampira.
Horror zdecydowanie dla fanów filmów z dreszczykiem, którzy nie lubią się zbytnio bać.

Zwiastun filmu o wampirzycach Jesteśmy Nocą – Nienasycone