Dotknięcie Mroku – Afflicted

Dotknięcie Mroku – Afflicted – Dwóch najlepszych przyjaciół Derek i Cliff wyrusza w podróż życia do Europy. Wycieczka jest drobiazgowo filmowana przez Cliffa, a relacja z każdego dnia podróży publikowana w Internecie. Wesołą wycieczkę nagle przerywa brutalne zdarzenie. Derek zostaje mocno poturbowany przez spotkaną w barze atrakcyjną kobietę. Od tego momentu wyprawa staje się mroczną podróżą w głąb otchłani. Przyjaciele stopniowo tracą kontrolę nad wydarzeniami, a ich relacje przybierają coraz bardziej rozpaczliwe brzmienie.

Opinia Straszne Horrory

Dotknięcie Mroku jest interesującą propozycją z gatunku found footage horror. Po nudnym początku akcja przyśpiesza i film staje się całkiem wciągający. Najciekawsza w filmie była przemiana w wampira jakiej doznawał główny bohater filmu. Jest to chyba jeden z głównych elementów budujących atmosferę grozy w filmie.
Afflicted jest horrorem po którym nie ma co spodziewać się specjalnych fajerwerków. Stylizowany na amatorską produkcję jest średniakiem w swojej kategorii, ciekawym ze względu na oryginalnie przedstawiony temat wampiryzmu oraz całkiem sporą dawkę emocji. Film nie ma zbyt wiele przerażających scen,  ale umiejętnie buduje napięcie. Horror do obejrzenia bez większych oczekiwań i większego zawodu po seansie.


Zwiastun filmu Dotknięcie Mroku – Afflicted