Alien Covenant – Obcy Przymierze

Obcy Przymierze ( Alien Covenant ) – Kosmiczny okręt wypełniony po brzegi zahibernowanymi kolonizatorami przemierza pustkę wszechświata w drodze do nowego świata. W czasie podróży załoga odbiera sygnał z pobliskiej planety. Kapitan statku postanawia zmienić cel podróży i zbadać żródło sygnału, a takze sprawdzić jakie warunki panują na nieznanej planecie, by ewentualnie właśnie z niej uczynić dom dla tysięcy transportowanych osadników.

Rekonesans wysłany ze statku stopniowo odkrywa nowy świat, gęsto porośnięty bujną roślinnością, ale pozbawiony zwierząt. Zwiadowcy znajdują rozbity prom kosmiczny, z którego nadawany jest sygnał w przestrzeń kosmiczną. Prom pochodzi z zaginionego statku kosmicznego o nazwie Prometeusz. Z chwili na chwilę członkowie załogi orientują się, że planeta na której wylądowali nie jest całkowicie pozbawiona życia. Istoty, które nią władają czają się w mroku czekając tylko na dogodny moment, by unicestwić każdą żywą istotę. Zaczyna się mordecza gra o przetrwanie.

Opinia Straszne Horrory

Film Obcy Przymierze jest kontyuacją świetnego filmu Ridleya Scotta pod tytułem Prometeusz. Nie dorównuje wprawdzie swojemu poprzednikowi, ale ogląda się go całkiem przyjemnie i jest na pewno dla wszystkich fanów filmów o Obcym pozycją obowiązkową.

Zwiastun filmu Alien Covenant – Obcy Przymierze